FW-10-04-G-D-485-102
Part Number:
FW-10-04-G-D-485-102
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.677" (17.200mm)
Length - Post (Mating) :
0.102" (2.591mm)
Length - Stack Height :
0.485" (12.319mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)