FW-06-05-G-D-266-165-A
Part Number:
FW-06-05-G-D-266-165-A
Description:
CONN HDR 12POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.431" (10.947mm)
Length - Post (Mating) :
0.165" (4.191mm)
Length - Stack Height :
0.266" (6.750mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)