HDWM-41-59-L-S-250
Part Number:
HDWM-41-59-L-S-250
Description:
CONN HDR 41POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.755" (19.177mm)
Length - Post (Mating) :
0.385" (9.779mm)
Length - Stack Height :
0.250" (6.350mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Number of Positions :
41
Pitch :
0.050" (1.27mm)