FW-04-05-G-D-274-401
Part Number:
FW-04-05-G-D-274-401
Description:
CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.675" (17.145mm)
Length - Post (Mating) :
0.401" (10.185mm)
Length - Stack Height :
0.274" (6.960mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)