FW-10-05-L-D-502-079
Part Number:
FW-10-05-L-D-502-079
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.581" (14.757mm)
Length - Post (Mating) :
0.079" (2.007mm)
Length - Stack Height :
0.502" (12.751mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)