FW-04-05-G-D-321-170
Part Number:
FW-04-05-G-D-321-170
Description:
CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.491" (12.471mm)
Length - Post (Mating) :
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height :
0.321" (8.153mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)