EW-02-09-F-D-394
Part Number:
EW-02-09-F-D-394
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H GOLD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.006" (0.152mm)
Length - Stack Height :
0.394" (10.008mm)
Length - Tail :
0.330" (8.382mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
4
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)