EW-02-09-F-S-334
Part Number:
EW-02-09-F-S-334
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H GOLD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.066" (1.676mm)
Length - Stack Height :
0.334" (8.484mm)
Length - Tail :
0.330" (8.382mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
2
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)