FW-07-05-G-D-381-120
Part Number:
FW-07-05-G-D-381-120
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.501" (12.725mm)
Length - Post (Mating) :
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height :
0.381" (9.677mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)