FW-07-05-G-D-409-180
Part Number:
FW-07-05-G-D-409-180
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.589" (14.961mm)
Length - Post (Mating) :
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height :
0.409" (10.389mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)