FW-12-05-L-D-466-075
Part Number:
FW-12-05-L-D-466-075
Description:
CONN HDR 24POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.541" (13.741mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.466" (11.836mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)