FW-12-05-L-D-494-181
Part Number:
FW-12-05-L-D-494-181
Description:
CONN HDR 24POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.675" (17.145mm)
Length - Post (Mating) :
0.181" (4.597mm)
Length - Stack Height :
0.494" (12.548mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)