EW-02-12-F-D-270
Part Number:
EW-02-12-F-D-270
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H GOLD
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.430" (10.922mm)
Length - Stack Height :
0.270" (6.858mm)
Length - Tail :
0.330" (8.382mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)