FW-08-04-L-D-500-086
Part Number:
FW-08-04-L-D-500-086
Description:
CONN HDR 16POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.676" (17.170mm)
Length - Post (Mating) :
0.086" (2.184mm)
Length - Stack Height :
0.500" (12.700mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)