FW-14-02-G-D-363-125
Part Number:
FW-14-02-G-D-363-125
Description:
CONN HDR 28POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.563" (14.300mm)
Length - Post (Mating) :
0.125" (3.175mm)
Length - Stack Height :
0.363" (9.220mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)