FW-08-04-L-D-349-180
Part Number:
FW-08-04-L-D-349-180
Description:
CONN HDR 16POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.619" (15.723mm)
Length - Post (Mating) :
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height :
0.349" (8.865mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)