FW-10-05-F-D-416-083
Part Number:
FW-10-05-F-D-416-083
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.499" (12.675mm)
Length - Post (Mating) :
0.083" (2.108mm)
Length - Stack Height :
0.416" (10.566mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)