FW-11-02-G-D-570-078
Part Number:
FW-11-02-G-D-570-078
Description:
CONN HDR 22POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.723" (18.364mm)
Length - Post (Mating) :
0.078" (1.981mm)
Length - Stack Height :
0.570" (14.478mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)