FW-14-05-G-D-474-065
Part Number:
FW-14-05-G-D-474-065
Description:
CONN HDR 28POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.539" (13.691mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.474" (12.040mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)