FW-16-01-L-D-398-065
Part Number:
FW-16-01-L-D-398-065
Description:
CONN HDR 32POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.508" (12.903mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.398" (10.109mm)
Length - Tail :
0.045" (1.143mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
32
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)