EW-17-14-F-D-400
Part Number:
EW-17-14-F-D-400
Description:
CONN HDR 34POS 0.1 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.700" (17.780mm)
Length - Stack Height :
0.400" (10.160mm)
Length - Tail :
0.330" (8.382mm)
Number of Positions :
34
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)