FW-11-04-G-D-161-065
Part Number:
FW-11-04-G-D-161-065
Description:
CONN HDR 22POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.316" (8.026mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.161" (4.089mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)