FW-02-04-L-D-550-157
Part Number:
FW-02-04-L-D-550-157
Description:
CONN HDR 4POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.797" (20.244mm)
Length - Post (Mating) :
0.157" (3.988mm)
Length - Stack Height :
0.550" (13.970mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)