FW-15-05-G-D-349-172
Part Number:
FW-15-05-G-D-349-172
Description:
CONN HDR 30POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.521" (13.233mm)
Length - Post (Mating) :
0.172" (4.369mm)
Length - Stack Height :
0.349" (8.865mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)