FW-15-05-G-D-383-078
Part Number:
FW-15-05-G-D-383-078
Description:
CONN HDR 30POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.461" (11.709mm)
Length - Post (Mating) :
0.078" (1.981mm)
Length - Stack Height :
0.383" (9.728mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)