FW-10-01-G-D-543-079
Part Number:
FW-10-01-G-D-543-079
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.667" (16.942mm)
Length - Post (Mating) :
0.079" (2.007mm)
Length - Stack Height :
0.543" (13.792mm)
Length - Tail :
0.045" (1.143mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)