FW-03-05-L-D-417-065-A
Part Number:
FW-03-05-L-D-417-065-A
Description:
CONN HDR 6POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.482" (12.243mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.417" (10.592mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)