FW-20-05-L-D-552-090-A
Part Number:
FW-20-05-L-D-552-090-A
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.642" (16.307mm)
Length - Post (Mating) :
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height :
0.552" (14.021mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)