FW-20-05-L-D-562-065
Part Number:
FW-20-05-L-D-562-065
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.627" (15.926mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.562" (14.275mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)