FW-10-04-F-D-357-071
Part Number:
FW-10-04-F-D-357-071
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.518" (13.157mm)
Length - Post (Mating) :
0.071" (1.803mm)
Length - Stack Height :
0.357" (9.068mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)