FW-10-05-L-D-348-065-A
Part Number:
FW-10-05-L-D-348-065-A
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.413" (10.490mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.348" (8.839mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)