FW-05-05-G-D-286-160
Part Number:
FW-05-05-G-D-286-160
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.446" (11.328mm)
Length - Post (Mating) :
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height :
0.286" (7.264mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)