FW-18-05-L-D-248-165-A
Part Number:
FW-18-05-L-D-248-165-A
Description:
CONN HDR 36POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.413" (10.490mm)
Length - Post (Mating) :
0.165" (4.191mm)
Length - Stack Height :
0.248" (6.300mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)