FW-20-05-G-D-411-150-A
Part Number:
FW-20-05-G-D-411-150-A
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.561" (14.250mm)
Length - Post (Mating) :
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height :
0.411" (10.439mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)