FW-18-05-S-D-342-194-P
Part Number:
FW-18-05-S-D-342-194-P
Description:
CONN HDR 36POS 0.05 STACK SMD
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.536" (13.614mm)
Length - Post (Mating) :
0.194" (4.928mm)
Length - Stack Height :
0.342" (8.686mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)