FW-20-03-G-D-220-091
Part Number:
FW-20-03-G-D-220-091
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.311" (7.899mm)
Length - Post (Mating) :
0.091" (2.311mm)
Length - Stack Height :
0.220" (5.588mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)