FW-20-03-L-D-141-174
Part Number:
FW-20-03-L-D-141-174
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.315" (8.000mm)
Length - Post (Mating) :
0.174" (4.420mm)
Length - Stack Height :
0.141" (3.581mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)