FW-20-05-G-D-498-065-EP
Part Number:
FW-20-05-G-D-498-065-EP
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.563" (14.300mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.498" (12.649mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)