FW-15-03-L-D-150-071
Part Number:
FW-15-03-L-D-150-071
Description:
CONN HDR 30POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.221" (5.613mm)
Length - Post (Mating) :
0.071" (1.803mm)
Length - Stack Height :
0.150" (3.810mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)