FW-20-03-L-D-306-065
Part Number:
FW-20-03-L-D-306-065
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.371" (9.423mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.306" (7.772mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)