FW-25-04-L-D-610-094
Part Number:
FW-25-04-L-D-610-094
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.794" (20.168mm)
Length - Post (Mating) :
0.094" (2.388mm)
Length - Stack Height :
0.610" (15.494mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)