FW-20-05-L-D-297-150
Part Number:
FW-20-05-L-D-297-150
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.447" (11.354mm)
Length - Post (Mating) :
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height :
0.297" (7.544mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)