FW-30-04-G-D-253-068-ES
Part Number:
FW-30-04-G-D-253-068-ES
Description:
CONN HDR 60POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.411" (10.439mm)
Length - Post (Mating) :
0.068" (1.727mm)
Length - Stack Height :
0.253" (6.426mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)