FW-09-01-G-D-587-165
Part Number:
FW-09-01-G-D-587-165
Description:
CONN HDR 18POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.797" (20.244mm)
Length - Post (Mating) :
0.165" (4.191mm)
Length - Stack Height :
0.587" (14.910mm)
Length - Tail :
0.045" (1.143mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)