FW-35-05-L-D-500-157
Part Number:
FW-35-05-L-D-500-157
Description:
CONN HDR 70POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.657" (16.688mm)
Length - Post (Mating) :
0.157" (3.988mm)
Length - Stack Height :
0.500" (12.700mm)
Number of Positions :
70
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)