FW-10-02-G-D-315-177
Part Number:
FW-10-02-G-D-315-177
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.567" (14.401mm)
Length - Post (Mating) :
0.177" (4.496mm)
Length - Stack Height :
0.315" (8.000mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)