FW-10-04-G-D-203-069
Part Number:
FW-10-04-G-D-203-069
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.362" (9.195mm)
Length - Post (Mating) :
0.069" (1.753mm)
Length - Stack Height :
0.203" (5.156mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)