FW-30-05-G-D-370-072-A
Part Number:
FW-30-05-G-D-370-072-A
Description:
CONN HDR 60POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.442" (11.227mm)
Length - Post (Mating) :
0.072" (1.829mm)
Length - Stack Height :
0.370" (9.400mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)