FW-10-05-L-D-411-138
Part Number:
FW-10-05-L-D-411-138
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.549" (13.945mm)
Length - Post (Mating) :
0.138" (3.505mm)
Length - Stack Height :
0.411" (10.439mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)