FW-32-05-G-D-604-071-A
Part Number:
FW-32-05-G-D-604-071-A
Description:
CONN HDR 64POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.675" (17.145mm)
Length - Post (Mating) :
0.071" (1.803mm)
Length - Stack Height :
0.604" (15.342mm)
Number of Positions :
64
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)